آموزش مسائل مربط به زناشویی

ملکا جان | دانلود فیلم و سریال، انیمیشن و موزیک

http://www.malekajan.ir/

آموزش مسائل مربط به زناشویی

وظایف و انتظارات زوجیت مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد

وظایف و انتظارات زوجیت مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
خواستگاری را مخفی و نکاح را علنی سازید
خلاصه داستان :

خواستگاری را مخفی و نکاح را علنی سازید

رسول الله (ص) می‌فرماید:
أَظْهِرُوا النکاحَ وأَخْفُوا الخِطْبةَ
ترجمه: مراسم ازدواج را آشکار برگزار کنید و خواستگاری را پنهان کنید.
این حدیث هم در منابع اهل سنت و هم در منابع اهل تشیع آمده است و یکی از کوتاه‌ترین سخنان و حکیمانه‌ترین گفتارهاست چرا که ممکن است در خواستگاری دو خانواده با هم به تفاهم نرسند و مسئله ختم شود. اما اگر این مسئله علنی شود ممکن است مباحثه پیش بیاید که در این صورت داستان پردازان، حاسدان، افراد شکاک، بدبینان، طعنه زنندگان، تهمت زنندگان و غیبت کنندگان بهانه‌ای برای شروع حرف‌های ناروا علیه دو خانواده پیدا کرده‌اند و برای خراب کردن یکی از خانواده‌ها یا هر دو آن ها از هیچی تلاشی فرو گذار نخواهند کرد. لذا شایسته است برای جلوگیری از این ظن و بدگمانی افراد داستان پرداز و حسود که گاهی ممکن است به نیکنامی و جایگاه زن و مرد حمله کنند و در صدد عیب تراشی برای آن دو باشند خواستگاری به صورت پنهانی صورت بگیرد که در این صورت دشمنان و افراد نان به نرخ روز خور و تابع هوای نفس دیگر مجالی برای دخالت در امور مربوط به خواستگاری پیدا نمی‌کنند و نمی‌توانند به اشاعه فحشا در جامعه و فسخ خواستگاری که هدف آنان هست برسند. برخی از افراد در خانواده‌ها متاسفانه حس بزرگ بینی به آن‌ها دست داده و برای این که خود را بزرگ جلوه دهند و کمبود و سرخوردگی و سرافکندگی‌های خود را درمورد خواستگاری خودشان تقلیل بدهند شروع به جار زدن خواستگاری کرده و خلاف سنت عمل می‌کنند و به بهانه تحقیق دست به دروغ و حرف‌های خلاف واقع علیه فرد خواستگاری کننده می کنند و دست به  شایع پراکنی می‌زنند (که این امر خود هم مصداق قول زور و هم مصداق انتشار منکرات و معاصی در جامعه است) تا کمبود و ها رفتارهایی که با خودش در مورد مخطوبه اش شده است را جبران کند که این چنین فردی مطمئناً دارای سلامت روان نیست.
الله متعال می‌فرماید:
وَاجْتَنِبُوا قَوْلَ الزُّورِ
ترجمه: از سخن باطل (قول زور) بپرهیزید.
اما تحقیق درست امری پسندیده است و باید صورت بگیرد و در تحقیق هم باید صفت خوب و هم صفت بد دختر یا پسر بیان شود و از افراد منصف و بزرگ نه افردای که دشمنی خانوادگی با خانواده دختر یا پسر دارند یا کسانی که دو رو هستند و یا کسانی که صفت نفاق در وجودشان هویداست سؤال کرد.(الله اعلم)

جهت مطالعه و دانلود کتاب  به لینگ زیر مراجعه کنید.


توضیحات / دانلود گزارش کد : 483
balatarin cloob Donbaler Donbaleh LinkPad Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
خرید نسخه الکترونیکی کتاب ازدواج موفق
خلاصه داستان :

کتاب ازدواج موفق نوشته‌ی ارسلان غلام زاده، با هدف تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج و بررسی پدیده‌های نوظهور و بسیار زشتی مانند بی‌غیرتی و زنای ذهن در جامعه به رشته تحریر درآمده و همچنین بحث‌هایی در مورد آسان‌گیری در امر مهریه و ... را نیز بیان نموده‌ است.


به‌ طور کلی مباحث کتاب ازدواج موفق (Successful Marriage)، قبل از ازدواج، حین خواستگاری و بعد از ازدواج را در بر می‌گیرد و نهایتاً وظایف زن و شوهر را مورد بررسی قرار می‌دهد. بر همه لازم و ضروری است که احکام مربوط به ازدواج و وظایف زناشویی را فرا گیرند و با آگاهی کامل نسبت به وظایفشان وارد مهم‌ترین مرحله زندگی شوند.جهت توضیحات بیشتر روی عکس کلیک کنید .
 


توضیحات / دانلود گزارش کد : 419
balatarin cloob Donbaler Donbaleh LinkPad Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
تشویق جوانان به ازدواج
خلاصه داستان :

متن پایین توصیه ی جناب آقای مهندس ارسلان غلام زاده در کتاب ازدواج موفق می باسد.جهت مطالعه کتاب به آدرس http://ketabrah.ir/go/b42503 مرجعه کنید.

اما امروزه متأسفانه بعضی از خانواده‌ها با تقلید از غربیان و یا برای مسابقه و چشم‌وهم‌چشمی با دیگران مهریه‌های سنگین را مقرر می‌کنند که همین مسئله باعث فرار جوانان از ازدواج شده که تبعات سخت آن بر اجتماع به‌وضوح قابل‌مشاهده است. یکی از دلایل افزایش فحشا و منکراتی که اکنون گریبان گیر جامعه است را می‌توان عدم تمایل جوانان برای ازدواج دانست که یکی از اصلی‌ترین دلیل آن ترس جوانان از ازدواج به خاطر مهریه سنگین است. این مسئله باعث بیماری‌هایی نظیر افسردگی در جوانان نیز می‌شود لذا توصیه بنده به عزیزان این است که خارج از توان جوان از او طلب نکنید و حتی خانواده دختر در صورت استطاعت مالی به دامادشان برای تأمین هزینه نیز کمک بکنند تا سبب تسهیل در ازدواج جوانان گردد.

توضیحات / دانلود گزارش کد : 417
balatarin cloob Donbaler Donbaleh LinkPad Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان