طرز تهیه نان همبرگر

ملکا جان | دانلود فیلم و سریال، انیمیشن و موزیک

http://www.malekajan.ir/

طرز تهیه نان همبرگر

ان تازه‌ای که خمیرش با دست‌های خودتان ورز داده می‌شود و داغ از فر بیرون می‌آید، اشتهایتان را برمی‌انگیزد و خوردن هر لقمه از غذا را لذت‌بخش‌تر می‌کند

طرز تهیه نان همبرگر

ان تازه‌ای که خمیرش با دست‌های خودتان ورز داده می‌شود و داغ از فر بیرون می‌آید، اشتهایتان را برمی‌انگیزد و خوردن هر لقمه از غذا را لذت‌بخش‌تر می‌کند

طرز تهیه نان همبرگر
خلاصه داستان :

آموزش دستور پخت نان همبرگر فوق العاده خوش طعم و پرطرفدار

طرز تهیه و آماده سازی نان همبرگر بسیار آسان و دلچسب

طرز تهیه نان همبرگر


هرچند میتوانید خیلی راحت نان همبرگر را از بیرون خریداری کنید، اما نان همبرگر خانگی مزه فوق العاده ای دارد و در ضمن به این ترتیب از کیفیت مواد اولیه مطمئن هستید چون خودتان مواد را تهیه می کنید. بدون شک، خوردن یک نان همبرگر خانگی تازه همراه با همبرگر دست ساز با کیفیت با هیچ همبرگری که از بیرون بخرید قابل مقایسه نیست. پس اگر میخواهید یک برگر فوق العاده را تجربه کنید و در ضمن به سلامتی خانواده تان اهمیت میدهید این دستور تهیه را دنبال کنید.

مواد لازم:

آرد   هفت پیمانه

گرد نانوایی(مخمر) یک قاشق مرباخوری                 

شیرولرم  2 پیمانه

آب  3/4 لیوان

شکر  2 قاشق غذاخوری

نمک  به مقدار لازم

مخمر خشک   یک قاشق مرباخوری

کنجد به میزان لازم

روغن  2 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

برای شروع مخمر و یک قاشق شکر را در شیر حل کنید و پنج دقیقه در جای گرم بگذارید. سپس این محلول را با نیم پیمانه آب ولرم و گرد نانوایی و باقی‌مانده شکر و کمی نمک در کاسه بریزید و هم بزنید. شش پیمانه از آرد را کم کم روی شیر الک کنید و با دست یا کاردک چوبی مواد را خوب مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید.
روی تخته آرد بپاشید و خمیر را برای 10 تا 15 دقیقه روی آن ورز بدهید. سپس خمیر را گلوله کنید و در کاسه‌ای که چرب کرده‌اید بیندازید. یک دور خمیر را در کاسه بگردانید تا روی آن چرب شود. یک دستمال روی کاسه بکشید و برای دو ساعت خمیر را بخوابانید تا ور بیاید.
بار دیگر روی تخته آرد بپاشید، خمیر را دو-سه دقیقه روی آن ورز بدهید و به چهار قسمت تقسیم کنید. به هر قسمت یک چانه بگیرید و چانه‌ها را در سینی فر که چرب کرده‌اید قرار دهید. روی چانه‌ها را با پارچه نم بپوشانید و یک ساعت دیگر هم خمیر را بخوابانید تا بار دیگر ور بیاید.
فر را روی 200 درجه سانتی‌گراد گرم کنید و سینی را برای 10 تا 15 دقیقه در فر بگذارید. همینکه رویه نان طلایی شد، فر را بیرون بیاورید و نان را روی شبکه سیمی قرار دهید تا خنک شود. البته پیش از گذاشتن سینی در فر می‌توانید با برس روی نان‌ها کره آب کرده بمالید و رویشان مقداری کنجد خام بریزید.

منبع: کتاب مستطاب آشپزی

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان